Srdcem Českého krasu

Srdcem Českého krasu
  • délka: 9,0 km
  • počet panelů: 21 ks
  • typ: Pěší
  • obtížnost: Střední

Naučná stezka Srdcem Českého krasu vznikla v roce 2020 obnovením NS NPR Karlštejn, vybudované již roku 1989. Nová NS Srdcem Českého krasunaučná stezka je nejen moderněji pojatá, ale došlo i k jejímu zkrácení, zahuštění panelů a tím i k zatraktivnění stezky. Její trasa vede po části bývalé naučné stezky a vytváří téměř uzavřený 9 km dlouhý okruh ze Srbska kolem Bubovických vodopádů, přes Boubovou, Propadlé vody, Hostim a podél Kačáku až k jeho soutoku s Berounkou v Kozle. Kvůli oficiálnímu uzavření části cyklostezky mezi Kozlem a Srbskem není bohužel možné vést NS v úplném okruhu zpět do Srbska.

12 původních panelů bylo doplněno o 6 nových, 3 informační „vstupní“ a různé interaktivní (hravé a poučné) prvky. Vstupní panely jsou na obou koncích stezky a u Propadlých vod, kde se stezka dotýká NS Svatojánský okruh a dalších značených turistických tras.

Původní informační tabule (NS NPR Karlštejn) jsou umístěné na zadní straně panelů. Návštěvníci tak mají jedinečnou příležitost nejen porovnat styl obou naučných stezek, ale také se obdivovat nestárnoucím kresbám rostlin, živočichů i geologických útvarů výtvarníka Dalibora Němce.

Trasu stezky si můžete prohlédnout na mapě.

Bubovické vodopádyPanely NS:

 

Mapa stezky

Správa CHKO Český kras

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt