Vodácká NS Berounka

Vodácká NS Berounka
  • délka: 10,0 km
  • počet panelů: 4 ks
  • typ: Jiné, vodácká
  • obtížnost: Lehká

Pohled na Berounku s Tetínskými skalami v pozadíVodácká naučná stezka po řece Berounce, zřízená v roce 1985 a obnovená v roce 2004, vede podél řeky Berounky ze Zvíkovce v CHKO Křivoklátsko k jezu v Klučicích pod Karlštejnem. Na území CHKO Český kras vstupuje v Berouně. Má celkem 13 zastavení, z toho ale pouze čtyři jsou na území Českého krasu. Zastávky jsou umístěny u bývalého Vitáčkova mlýna naproti přírodní rezervaci Tetínské skály, další je u lomu nad ústím Kačáku. V úseku od ústí Kačáku k Srbsku vede po levém břehu řeky souběžně naučná stezka Karlštejn se zastávkou K u lávky přes Kačák a zastávkou L přímo na břehu řeky pod skalami Na Bříči. Další zastávka vodácké NS je pak až na kempu u obce Karlštejn. Pod jezem v Klučicích mezi Karlštejnem a Hlásnou Třebání, proti strmé zalesněné stráni přírodní rezevace Voškov, je poslední zastávka a stezka tu končí.

Celková délka trasy po řece je 58 km, dá se splout za 1 až 2 dny. Bližší údaje o horním úseku stezky jsou uvedeny na stránkách CHKO Křivoklátsko.

Úsek na území CHKO Český kras má délku 10 km a je kromě vodáků vhodný i pro cyklisty, případně i pěší návštěvníky. Všechny zastávky jsou umístěny u cesty na levém břehu řeky. Splutí této části trvá 2-3 hodiny.

Náhledy panelů naučné stezky :Pohled na Berounku ze skal Šanova kouta

 

 

 

 

Mapa úseku naučné stezky v CHKO Český kras

VNS_Ber_mapa_ZM50t_1600x1118_kv90.jpg

Správa CHKO Český kras

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt